AUTOR

Cześć, jestem Agata. Z wykształcenia filozof, w pracy fotoedytor, z zamiłowania dekorator wnętrz i podróżnik. Wychowałam się w Polsce, ale od ponad dekady mieszkam w Londynie. Jestem typowym introwertykiem – czasem dusza towarzystwa, ale przez większość czasu szczęśliwa samotniczka. Jestem też fanką niepokornej literatury, dobrego jedzenia, wykwintnych alkoholi i czarnych ubrań.

Outsiderką jestem od urodzenia. Zawsze idę własną drogą, nawet jeśli jest to wyboista i mało uczęszczana ścieżka. Sens życia znalałam dopiero po trzydziestce. Niczego nie udaję. Wszędzie szukam piękna. Brzydotę nazywam po imieniu. Uważam, że nasze otoczenie nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale także definiuje kim jesteśmy.  

W 2011 stałam się właścicielką starego domu na przedmieściach Londynu. Od tamtego czasu ciągle go remontuje i upiększam. Dobrze zaprojektowane i pięknie urządzone wnętrza to moja pasja. Blog Allspice Design powstał jako wirtualne miejsce dokumentowania moich remontowych zmagań oraz przechowalnia inspiracji wyszukanych w odmętach internetów. Z czasem okazało się, że zaczęli zaglądać tu inni i tak się zaczęła moja przygoda z blogowaniem.

Zawsze uwielbiałam pisać i po latach przerwy odkryłam tą przyjemność na nowo.  Teksty stały się dłuższe i bardziej różnorodne. Piszę o tym, co jest mi bliskie i dla mnie ważne: o ubraniach i szukaniu swojego stylu, o ekologicznych kosmetyków, ale także pojawiają się teksty o minimalizmie, o życiu w rytmie slow, o podróżach i o emigracji.

Nadal nie mogę uwierzyć, że zagląda tutaj aż tyle ludzi. Słuchajcie, niezmiernie mi miło was tutaj gościć!

This post is also available in: English