OBJECT BLANC-NOWA KOLEKCJA PLAKATÓW OD ATELIER CPH

Studio Atelier Cph podziwiam od dawna. Ich projekty i plakaty to kwintesencja tego, co w skandynawskim dizajnie w tym momencie najlepsze. Oni nie podążają za trendami, ale trendy tworzą.

Dziś mam przyjemność pokazać wam najnowszą kolekcję plakatów zatytułowaną Object Blanc. Inspiracją do jej powstanie był niemiecki termin Gesamtkunstwerk, czyli synteza sztuk. To próba znalezienia wspólnego języka sztuki, pomimo jej różnych form wyrazu. Object Blanc to próba dania jednego głosu  twórcom takim jak, francuski malarz Fernand Léger, rzeźbiarz Jean Arp, oraz fiński architekt Alvar Aalto. To połączenie północy i południa – bieli i ciemniejszych tonów, ostrych geometrycznych form z organicznych, miękkich kształtów. Efektem tego mariażu są kolaże utrzymane w jednolitej kolorystyce i powstałe z połączenia płótna oraz papieru.

Atelier Cph każdą swoją kolekcję ma niesłychanie przemyślaną i tematycznie spójną. Nawet stylizacje swoich produktów mają dograną do perfekcji. Już od dawna jestem wielką fanką i kiedyś już o nich pisałam. Wpis o poprzedniej kolekcji plakatów od Atelier Cph można znaleźć tutaj.

A jak Wam się podoba?

 

Object Blanc Atelier CPH Object Blanc Atelier CPH

Photos by Morten Bentzon/Art direction & styling by Atelier Cph

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

This post is also available in: English