rdza

NOWY TREND: KOLOR RDZY

Tegoroczny kolor roku wybrany przez PANTONE zdecydowanie mi się nie podoba, więc postanowiłam wybrać swój własny. Panie i panowie ogłaszam 2018 rokiem koloru starych metalowych drzwi – to kolor rdzy, czy rdzawy, a  przez niektórych zwanym też kolorem spalonej pomarańczy.

Rdza ma do siebie to, że występuje w wielu odcieniach. Może być ciemna, brawie kasztanowa, może tez być po prostu ruda, żółtawa, albo różowa. Ba, bywa także niebieskawa, taka jak blaszane wiadro albo drzwi do magazynu. Mi najbardziej do gustu przypadł odcień spalonej pomarańczy właśnie. Coś pomiędzy czerwienią a brązem. Głęboki odcień pasujący do moich ulubionych szarości i kolorów ziemi.

Przyznam się, że nigdy wcześniej nie pomyślałabym o tym kolorze w moim domu. Poszłam jednak kiedyś do H&M Home w poszukiwaniu nowych poszewek na poduszki i… przepadłam. Lniane poszewki w kolorze rdzy zamieszkały na kanapie i myślę, że zostaną tutaj jeszcze długo, na pewno do wiosny. Rdzawy doskonale pasuje do brązów i szarości już obecnych w moim domu. Dodaje koloru, ale nie jest zbyt agresywny i raczej harmonizuje kolorystykę, a nie kontrastuje z resztą pomieszczenia.

Niestety dodatki w tym kolorze są dość trudno dostępne. Jak do tej pory udało mi się tylko zdobyć poszewki na poduszki ze wspomnianego już H&M Home właśnie. Marzy mi się jeszcze narzuta na łóżko albo koc. W kuchni kolor rdzy może zamieszkać za sprawą kubków i dzbanka do herbaty z kolekcji Edge od Skagerak.  W tej kolekcji znajdziemy także dostępne doniczki oraz wazony.

To jak, ogłaszamy 2018 rokiem kolory rdzy?

kolor rdzyrdza

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave