SCANDILOVE W ŁODZI

Przeglądam oferty skandynawski biur nieruchomości w poszukiwaniu inspiracji i pięknych wnętrz. Przeglądam oferty polskich biur nieruchomości i… łapię się za głowę. Nie ma u nas jeszcze czegoś takiego jak home staging, brak nawet zwykłego poczucia żenady. Wszystko przejdzie – bajzel, gary w zlewie. Jeśli chodzi o urządzanie naszych M, to mamy iście ułańską fantazję. I kompletny brak edukacji estetycznej. Co tu dużo gadać – jesteśmy naródem estetycznymi buraków. Nie przywiązujemy wagi do naszego otoczenia i uwielbiamy naszą ignorancję w tym temacie tłumaczyć bezsensownym stwierdzeniem, że ‚o gustach się nie dyskutuje’.

Każdy wyjątek od tej normy cieszy zatem bardziej. Scandilove to powiew świeżości na polskim rynku nieruchomości. Mieszkanie oferowne na sprzedaż i do wynajęcia są przez ich uprzednio remontowane i dekorowane tak, by oferta była spójna. Oczywiście nazwa wskazuje z jakim stylem będziemy mieli do czynienia  – Scandilove to typowe  skandynawskie wnętrza w polskich kamienicach oraz na polską kieszeń. Z drogich mebli i dodatków zrezygnowano tu na rzecz tańszych rzeczy z Ikea. Kolorystyka jest utrzymana w szarościach z dużą ilością jasnego drewna. Okna bez firan i innych ozdobników, podłogi bez dywanów, pokoje bez regałów i różnorakich schowków. Mieszkania do wynajęcia dla nowoczesnego, miejskiego człowieka.

To mieszkanie przy ulicy Wólczańskiej w Łodzi podoba mi się najbardziej. Inne projekty są ładne, ale trochę robione na jedną modłę. Tutaj jest więcej charakteru, wnętrze jest dorosłe i eleganckie, na pewno nie kojarzy się ze studenckim życiem na materacu i z jednym talerzem w kuchni. Ciemny odcień szarości na ścianach i pięknych drewnianych drzwiach doskonale komponuje się z drewnianym parkietem. Wysokie okna i stary piec sprawiają, że został tutaj zachowany klimat starej kamienicy. Dla mnie bomba i wreszcie trochę odmiany od białej cegły i białej podłogi.  Oraz świetna oferta dla ludzi którzy chcę wynajmować, ale jednocześnie mieszkać nowocześnie i ładnie.

Photos from Scandilove

SaveSave