mieszkanie w Krakowie

KRAKOWSKA BOHEMA

Szaleństwo kolorów i wzorów, a wszystko z nutą egzotyki. To 48 metrowe mieszkanie w Krakowie jest doskonałym przykładam jak można zestawić ze sobą misz-masz wszystkiego po trochu a stworzyć bardzo harmonijny efekt.

Charakter przedwojennej kamienicy tworzą tutaj pięknie zachowany parkiet i przeszklone drzwi do między salonem a sypialnią. Projektanci zdecydowali się pomalować drzwi na głęboki morski kolor co dodaj im charakteru i dużo dramatyzmu. Salon utrzymany jest właśnie w tej morskiej, niebieskiej tonacji. Jednak kolor jest wprowadzony tylko przy pomocy mebli i dodatków ponieważ ściany pozostały klasycznie białe. Niebieski jest dywan, niebieskie są zasłony. Obok granatowej kanapy dużo tutaj wyplatanych puf doskonale podkreślających dekadencki charakter. Czy jest coś bardziej dekadenckiego niż młodzi artyści siedzący na podłodze? Do tego jeszcze w stolicy polskiej bohemy, w Krakowie? Dodajmy jednego artystę na hamaku wiszącym w rogu pokoju, a nie powstydził by się tego mieszkania nawet sam Witkacy.

Dla odmiany sypialnia utrzymana jest w spokojnej kolorystyce i nie ma tutaj szaleństw. Gdzieś ten krakowski artysta musi przecież wypocząć, prawda?

Odsapnąć jednak krakowski artysta może tylko przez chwilę bo w kuchni znowu mamy zawrót głowy. Biało czarne, wzorzyste kafle na podłodze zaskakująco dobrze wyglądają w zestawieniu z jasno zielonymi szafkami kuchennymi i ciemno zieloną ściną. Nie zapomnijmy też o białej cegle i złotych kafelkach! Nowoczesne szafki, nowoczesne krzesła, a stół stary. Wszystko do siebie pasuje, o zgrozo jak to możliwe? Tak samo w łazience, gdzie banalne zestawienie białych kafli na ścianach z wzorzystą podłogą zostało ciekawie przełamane zostawiając jedną surową, jedynie otynkowaną ścianę.

Projektanci ze studia Odwzorowanie chyba mają w sobie jakąś krakowską magię… Potrafią tak łączyć style i klimaty, że wychodzi całkiem świeża bryza wnętrzarska. Niby już to wszystko gdzieś widzieliśmy, ale jednak klimat jest niepowtarzalny.

mieszkanie w Krakowiemieszkanie w Krakowiemieszkanie w Krakowiemieszkanie w Krakowiemieszkanie w Krakowiemieszkanie w Krakowie

Photos from Odwzorowanie

1 comment on “KRAKOWSKA BOHEMA

  1. inkaniekawa

    matko bosko skąd te kafle miedzianozłote w kuchni?! przepiękna sprawa!

Comments are closed.