ASK OG ENG, CZYLI BAMBUSOWA KUCHNIA

Minimalistyczna kuchnia wykonana z ekologicznego materiału? Skandynawski design w połączeniu z japońską estetyką? Poznajcie Ask og Eng, czyli duet Kine Ask Stenersen i Kristoffera Eng. Kine i Kristoffer projektują i wykonują piękne babusowe meble. Założyli swoje studio w 2016 i bardzo szybko zyskali uznanie i podziw. Nic dziwnego bowiem ich projekty zachwycają swoją prostotą a także zaskakują wyborem głównego materiału. Ich kuchnie i inne meble w całości wykonane są z bambusa.

Bambus  to tak na prawdę trawa, a do tego trawa bardzo szybko rosnąca. Już po upływie 4-6 lat nadaj się do ścięcia. Dla porównania drzewo potrzebuje przeciętnie 50 lat. Dodatkowo do uprawy bambusa nie ma potrzeby stosowania żadnych nawozów i innej chemii ponieważ jest on niesłychanie odporny i mało wymagający. Czyni to bambus drewnem bardzo ekologicznym i to właśnie dlatego został on wybrany przez norwegów jako główny materiał.

Kuchnie i meble Ask og Eng są przyjazne środowisku. Dodatkowo przy projektowaniu stawiają na minimalizm i unikają zbędnych ozdobników i skupiają się na funkcjonalności, co sprawia, że używają absolutnie niezbędną ilość drewna.

Bambus w wykonaniu Ask og Eng to nie tylko ten o typowym wyglądzie i żółtawym kolorze. Fronty szafek mogą mieć różny rysunek a także różne kolory. Bardzo ciekawie wygląda opcja Cola – bardzo ciemna, oraz jaśniutka Snow.

Można zamówić projekt kuchni na zamówienie, a także dokupić tylko fronty szafek do swojej wysłużonej kuchni z IKEA. Ask og Eng projektują nie tylko meble kuchenne. Na swoim koncie mają też świetnie zaprojektowane łazienki, a ostatnio także mniejsze meble takie jak stoły, stoliki kawowe i szafki. Wszystko z drewna bambusowego oczywiście!

Produkty można zamówić na stronie Ask og Eng. Warto też zerknąć na ich Instagram gdzie dzielą się zdjęciami z ze swojego mieszkania. A mieszkają pięknie.

bambusowa kuchniabambusowa kuchnia ask og engbambusowa kuchnia ask og eng bambusowa kuchnia ask og eng

Photos from Ask go Eng